Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jen co se mi Carbon dostal pod ruku, tak jsem neváhal ani minutu a začal jsem s instalací. Ta proběhla jako vždy naprosto v pořádku. Poté co jsem spustil Carbon objevila se krásná Emmanuelle Vaugier, která si zahrála roli Nikky a zároveň pomáhala podobně jako Mia v Most Wanted. Po vyslechnutí o tom, že to co je ve hře má v ní také zůstat, se objevilo klasické intro, které jsme mohli vidět už v některých videí a také samozřejmě v demoverzi.

1.IntroCelý děj kariéry začíná krátkým kaňonovým závodem se starým známým a nenáviděným seržantem Crossem, který po odchodu od Rockportské policie se dal na dráhu lovce lidí. Vy ve svém BMW M3 GTR se po získání reputace a útěku z Rockportu vracíte zpět do Palmont City získat důvěru svých bývalých přátel. V prvním kaňonovém závodu nemáte za úkol nic jiného než Crossovy zmizet z dohledu. Nečekaně se ale objeví konec silnice blokádující nákladní auto a vy do něj pochopitelně vrazíte. Bohužel si svůj vůz rozbijete a Cross z toho jako vždy vyvázne bez problémů. Protože je na Vás v Rockportu vypsali odměnu 150.000 dollarů, pokusí se Vás sebrat a předat zákonu. V tom se ale objeví bývalý přátelé a Crosse odpálkují. Jako jedním z prvních k Vám přistoupí Darius, který se divý, že jedete do Palmontu. Po chvilce přijede také Nikky ve svém Fordu GT. Poté co vystoupí z auta se rozběhne rovnou k vám, ovšem bez pěkného uvítání a zastaví ji až Darius … Nikky Vás následně odveze za Nevillem a právě u něj si můžete koupit první auto,a to Alfu Romeo, Mazdu RX-8 a Camaro SS. Co jiného jsem si nemohl vybrat než RX-8. Dobře na ní vypadá tuning, skvěle se chová v zatáčkách (aspoň narozdíl od Alfy a Camara) a s výkonem to také není až tak zanedbatelné.

2.Intro (pokračování)Následují tedy první jednoduché závody, kde Vás Nikky s Nevillem učí používat svou posádku.Postupem těchto závodů za Vámi přijede se svou posádkou prvním boss, kterého musíte porazit abyste se dostali k ostatním je Kenji Bushido. Ten má Mazdu RX-7, která se mi díky bonusovým kartám hodila v náročnějších závodech. Stejně jako v předchozích dílech odjezdíte plno závodů, než si budete moci dát ten nejdůležitější proti Kenjimu. Poslední závod z bossem se vždy odehrává nejdříve jedním klasickým okruhem, sprintem nebo kaňonovým závodem. Potom, co odjezdíte všechny závody ve vyznačeném území, zpřístupní se další, která patří Wolfovy a Angie.

Po vítězství a získání všech tří území se Vás rozhodne Darius zbavit, protože ohrožujete i jeho.Proto si na pomoc přizve seržanta Crosse a udělá na Vás past.Cross Vám dá přes hlavu jakýsi pytel a v tu chvíly bezkonkurenční Darius si hezky odjede bůhví kam.Ihned poté přijede Nikky a pytel máte následně z hlavy pryč.Nikky tak poděkuje seržantovi za pomoc a on jen řekne, že za peníze udělá cokoliv.Pak se Vám Nikky nabídne do posádky a vy byste jí za její pomoc měli koupit nějaký ten díl k autu. Darius se dozvídá o převratu situace a se svou zuřivostí si najme právě ty tři bosse, které jste porazili. V tuhle dobu je na čase také vyměnit vůz za výkonnější a to proto, že s autem první úrovně máte šance na vítězství některých závodů téměř nulovou. Já jsem si vybral vůz Kenjiho, který jsem získal po jeho poražení. Neměl jsem totiž tolik práce s výkonnostním tuningem. Po vítězství severozápadní oblasti se mi konečně otevřel Nissan 350Z společně s Nissanem Skyline a dalšími. Už od dob Undergroundů 2 jsem si oblíbil Nissana 350Z (JoE), takže moje volba byla jasná. Tento sériový vůz jsem obohatil o všechny výkonnostní tuningové prvky třetí třídy a také o výrazné vzhledové změny. S Nissanem šlo už všechno jako po másle. Nikdo neměl žádnou šanci a tak zbývající závody jsem dojel hned na první pokus. Dokonce jsem nedával žádnou šanci ani bossovi 4. území. Darius tedy odjel s prohrou z města.

Konec hry